Ortak sınav sistemi için ilk önce öğrencilerinizi sisteme eklemeniz lazım.

Bu işlem için Excel Kayıt İşlemleri menüsünden - Excel Öğrenci Kayıt menüsünü kullanarak öğrencilerinizi sisteme eklemeniz lazım.

Öğrenci kayıt işleminden sonra Ortak Sınav menüsünden - Sınav Oluştur u tıklayarak sınavınızı oluşturunuz. Sınav oluşturduktan sonra PDF olarak çıktınızı alınız. PDF çıktısında Salon listeleri ve sınıf listeleri bulunmaktadır.
Sizlere önerimizi sınıf listelerini yani 9A sınıfındaki öğrencilerin hangi salonlarda sınava gireceği bilgisini ortak sınav saatinden 1 ders saati önce sınıflara dağıtmanızdır. Örnek verirsek sınav 24 Aralık Perşembe 3. saat olacak. Siz 24 Aralık Perşembe 1. saat nöbetçi öğrenci ile tüm sınıflara o sınıftaki öğrencilerin hangi salonda sınava gireceğini belirten evrağı dağıtınız. Öğretmenlerin salon evraklarını hazırlamaları içinse isterseniz kütüphane gibi bir ortamda isterseniz idareci odasında farklı şekillerde salon evraklarını hazırlatabilirsiniz. Salon evraklarında birden fazla ders olabilir. PDF çıktısında hangi dersden kaç kişi olduğu zaten yazmaktadır.